Slag Glass Cullet Sold By The Pound – Ron Coleman Mining

Collection: Slag Glass Cullet Sold By The Pound

We sell cullet glass in transparent and opaque. The search terms slag and cullet glass are used interchangeably by persons searching the internet.  However, slag glass is a product of metal smelting and cullet glass is recycled glass. 

Current color tones:  green, blue, peach, clear with splashes of color, clear, mint green, red and orange.  Sizes range from 2 inch to 7 inch in most sizes.  Dark green and light blue/green are available in 7 inch to 12 inch sizes. Please note the color and sizes you require (be sure you hit return after entering your notes to save them)

Your order is shipped within 3 weekdays of checkout.   Please take into consideration that we cannot guarantee the shipper will get your order to you in the specified time if you choose expedited shipping.  

Slag Rocks

6 products
  • Glass Cullet Slag Glass For Sale $4.50 Pound Jewelry Making Supplies Rock Tumbling
    Slag Glass $3.00 Per Pound Yellow, Clear, White, Cobalt Blue, Green Light Blue
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Orange Opaque Slag Glass Cullet $6 Per Pound
    Opaque Orange Slag Glass
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red Glass Cullet Opaque Red Slag $6 Per Pound
    Red Slag Glass Cullet $4 Per Pound
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Large Slag Glass Chunks Cullet Glass Sold In Bulk Dark Green Coke Bottle Blue Slag $4.50 Pound
    Coke Bottle Blue and Green Cullet Glass
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Opaque Glass Cullet White Slag Glass $3 Per Pound
    opaque white slag glass
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Clear Recycled Glass Cullet Chunks $3 Per Pound
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out